Kameň zo zeme. Drevo z lesa. Teplo zo srdca.

Existujú rozdiely v prírodných materiáloch. Niektoré stromy sú silnejšie a vyššie. Niektoré druhy mastenca sú odolnejšie a vhodnejšie na vysoké teploty v peciach.

Odolnosť rozličných druhov mastenca je ovplyvnená ich minerálnym zložením a orientáciou mastenca v kameni. Práve preto záleží na jeho druhu. Ide o jeden z najdôležitejších faktorov ovplyvňujúcich odolnosť a tepelné vlastnosti.

Veľké množstvo ložísk fínskeho mastenca sa nachádza v Nunnanlahti, neďaleko Juuky. Experti na pece z NunnaUuni spoznali rozdiely v druhoch mastenca, ktoré možno nájsť v tejto lokalite, a získali exkluzívne práva na mastencové ložiská Mammutti, ktoré sú vysoko odolné a dokážu efektívne uskladniť teplo.

Jedinečné ložisko mastenca bolo objavené otcom a starým otcom Juhaniho Lehikoinena, zakladateľa NunnaUuni. Obaja títo páni boli sami expeti na pece. Odborná znalosť mastenca troch generácií expetov na pece bola neskôr vedecky demonštrovaná v geologických štúdiách na univerzitnej pôde a v detailných tepelno-tlakových experimentoch. Mastenec Mammutti má jedinečnú, silne orientovanú štruktúru, čo ho činí veľmi vhodným pre vysoké teploty ohniska.

Práve preto si znalci v tomto odbore vyberajú pece NunnaUuni. Naše prvé pecové kamene boli dodané remeselníkom neďaleko Nunnanlahti, zručným v rezaní kameňa na pece. Ich rozsiahle profesionálne skúsenosti im pomohli pri stavaní pecí a výbere správneho druhu mastenca. Pece vyrobené spoločnosťou NunnaUuni boli tiež vybrané do Mäntyniemi, oficiálnej rezidencie fínskeho prezidenta.

Inteligentní kupci pecí vedia, že odolnosť mastenca voči ohňu ovplyvňuje životnosť pece, jeho tepelnú efektivitu a bezpečnosť. Kvôli odolnému mastencu je možné páliť drevo za vysokej teploty bez strachu, že teplo môže byť uložené kratšie, a spaľovanie je čisté. Pec od NunnaUuni, ktorá uskladňuje teplo, efektívne využíva tepelnú energiu dreva a vyžaruje teplo rovnomerne až po dva dni, ak sa zohrieva počas dvoch hodín.

Ohnisko je srdcom pece. Čím odolnejšie je srdce, tým lepší a dlhší život bude pec mať. Všetky pece, ktoré udržiavajú teplo od NunnaUuni, boli vyrobené z mastenca Mammutti pomocou najlepších remeselníckych tradícií. Práve to dovoľuje našim ohniskám vydržať vysoké teploty bez rozpadnutia. Preto je jasné, že vaša pec od NunnaUuni je trvanlivá voľba.

Dnes je spoločnosť NunnaUuni najväčší výrobca pecí, ktorú stále vlastní rodina, a tiež má význam pre vývozný trh. Silná remeselnícka tradícia a pokročilé technológie NunnaUuni sú cenné na náročných trhoch v centrálnej Európe.

Úspech NunnaUuni je založený na jedinečne odolnom mastenci Mammutti, vlastných inováciách, ktoré podporujú efektívne spaľovanie a rýchlu tepelnú akumuláciu, nepretržitom vývoji produktov, dizajne a pestrom kontinente, čo má význam pre zákazníkov.