Vzhľad pece Viveca bol očarujúci a jej teplo-akumulačné vlastnosti boli presvedčivé

Ilkka, Ikaalinen, Fínsko

Náš dom, ktorý je postavený na svahu, bol dokončený v roku 2011. Už počas výstavby sme investovali do efektívneho a funkčného kúrenia; náš dom možno vykurovať drevom aj plynom a máme aj podlahové kúrenie s vodnou cirkuláciou. Z týchto je primárny spôsob kúrenia kúrenie drevom, a to nielen preto, že sa živím predajom palivového dreva.

Vybrali sme si Vivecu hlavne kvôli jej vzhľadu. Chceli sme teplo-akumulačnú pec s veľkým množstvom kameňa. Spolu s manželkou sme vošli do predajne NunnaUuni a zbadali sme Vivecu takmer hneď po tom, ako sme vstúpili. Tento model pece bol v tom čase vystavený na veľtrhu interiérového dizajnu a v predajni bol práve demontovaný, tak sme si ho vzali domov.

Umiestnili sme ju do miestnosti na prízemí na miesto vyhradené pre pec. Komora a práčovňa sú tiež na prízemí. Pec veľa využívame na praktické účely. Kúrenie drevom vyháňa vlhký chlad preč z prízemia, vzduch v miestnostiach sa stáva príjemnejším a teplý vzduch taktiež stúpa na poschodie.

Kúrime v peci niekoľkokrát týždenne počas zimy, podľa toho, ako potrebujeme. Používame vysušenú brezu, ktorá má vysokú schopnosť výhrevnosti. Vlastne jeden z dôvodov toho, že sme si vybrali Vivecu, bolo veľké ohnisko so širokými dverami – vo Vivece môžete spaľovať 33 cm dlhé polená, čomu ja hovorím poriadna pec. Toto je moja prvá mastencová pec, ale skúsenosti s kúrením drevom mám od základnej školy. Povedal by som, že kúrenie drevom je pre mňa tak prirodzené ako dýchanie.

Viac o voľbe Illku: Vivece 1, priamej peci z mastenca Mammutti.


V jednotlivých krajinách môžu existovať obmedzenia ohľadom dodania určitých produktov. NunnaUuni Oy si rezervuje práva na vykonanie technických zmien.