Pec s miestom na pečenie robí náš každodenný život ľahší a tiež vnáša príjemnú atmosféru do nášho domu počas leta

Aino-Kaisa Saarinen, päťnásobná olympijská medajlistky v behu na lyžiach, Hollola, FÍNSKO

S manželom sme postavili nízkoenergetický dom Kivitasku ako dom našich snov a presťahovali sme sa tam v lete roku 2012. Dom je pre mňa nesmierne dôležitý, pretože počas roka cestujem kvôli súťažiam a tréningovým kempom 200 dní.

Dom snov ponúka intímne prostredie pre relaxáciu

Toho málo času, ktorý mám medzi tréningami a sústredeniami, rada trávim doma vo Fínsku s mojim manželom. Založíme oheň v peci, hľadíme na plamene, poprípade čítame knihu. Náš dom je tiež našou letnou chatou – na dvore máme saunu a vírivku, kde zvykneme relaxovať.

Ako pec pre náš dom sme si vybrali pec od NunnaUuni s miestom na pečenie a tá pracuje skvele v spojení so staršou technológiou domu. Pec používame často – v zime ju využívame na vykurovanie nášho domu tri alebo štyri razy za týždeň. Dokonca aj v lete relaxujem pred pecou priemerne raz týždenne. Vďaka perfektnému teplu, ktoré dáva, kúrime v peci aj pre vytvorenie atmosféry – dotvára to romantické večery a dokáže rozžiariť aj dôležité rozhovory.

Dom si vyžadoval špeciálne potreby, najmä pri výbere pece, pretože metóda uvoľňovania tepla je veľmi dôležitá. Som spokojná s výberom NunnaUuni. Teplo z mastencovej pece je na pocit príjemné, pretože pec uvoľňuje teplo v správnom množstvo po neskutočne dlhú dobu. Dokonca aj deň po kúrení uvoľňuje pec teplo rovnomerne do nášho domu. Pec nerobí dom príliš horúcim v žiadnej fáze kúrenia, čo je tiež dôležité pre komfortné bývanie. Navyše pec perfektne ladí s dizajnom interiéru nášho domu.

Jedlo sa môže variť v peci s miestom na pečenie počas toho, ako behám

"Pec s miestom na pečenie robí každodenný život ľahší aj uprostred náročnej sezóny"

V dome som chcela mať jednoznačne pec s miestom na pečenie od NunnaUuni, pretože sme jednu používali veľmi často v dome, v ktorom som vyrastala. Moja mama používala pec s miestom na pečenie často na varenie a viem, aké pohodlné to je.

Ťažím z tepla v peci, keď je vykurovaná, a využívam ho na varenie jedál ako kaša upečená v rúre, moriak a Karelianský mäsový hrniec. Jedlo uvarené v peci je oveľa chutnejšie ako to uvarené na bežnom elektrickom sporáku; chutí, ako keby bolo nejako lepšie upečené. Jednoducho nechám hrniec v peci, aby sa jedlo varilo, počas toho, ako idem behať a po tréningu mám šťavnaté, chutné jedlo, ktoré na mňa čaká.

Základný model našej pece je Hestia Solo, kachle s miestom na pečenie, ktoré boli mierne rozšírené. K základnému modelu bola pridaná aj biela glazúra. Boli sme schopní vylepšiť pec a urobiť z nej presne to, čo sme chceli. Pec je taktiež jednoduchá na údržbu, pretože priestor na uskladnenie popolu je dostatočne veľký. Aj keď pec používame veľa, nemusíme vyprázdňovať priestor na uskladnenie popolu veľmi často.


V jednotlivých krajinách môžu existovať obmedzenia ohľadom dodania určitých produktov. NunnaUuni Oy si rezervuje práva na vykonanie technických zmien.