Dom s tromi teplo-akumulačnými mastencovými pecami má množstvo tepla

Sari, Kiljava, Fínsko

Keď sme boli vo finálnej fáze stavby nášho dvojposchodového dreveného domu v Kiljave v roku 2010, môj manžel ma spravil zodpovednú za výber pece. Ako dievča z mesta, ktoré sa presťahovalo na vidiek, som si užívala slobodu výberu. Našla som mastencový sen, ktorý som hľadala, v sortimente na zákazku v NunnaUuni. Pec Pielisen Aallokko (Vlny jazera Pielinen) s masívnymi základmi vyrezávanými z mastenca Mammutti sa zdala vyrobená pre prízemie nášho domu. Objednala som ju bez konzultácie s manželom – našťastie sme mali rovnaký vkus.

Rozmýšľala som nad teplo-uskladňujúcou pecou na poschodí, ale keď prišla naša obchodníčka z NunnaUuni vykonať meranie, moja voľba padla na rohovú pec Vanessa vďaka jej odporučeniam. Obchodníčka mala perfektnú predstavu a vložila do nášho výberu do nášho výberu veľa svojich myšlienok. Rohová pec sa skvele hodí na poschodie a teplo sa uvoľňuje do celého domu bez prekážok. V kuchyni na poschodí máme Evu, presvedčivú kombináciu pece na pečenie a sporáku.

Obchodníčka z NunnaUuni hrala dôležitú úlohu pri našom prvom výbere. Dávam jej všetkých “10 bodov “ za služby – vážne je môžeme ďakovať za postoj a kvalitu jej práce. Počuť to odo mňa znamená veľmi veľa, pretože som zvyčajne kritická ohľadom služieb a ich kvality.

Na každodenné používanie máme Evu, drevené kachle, ktoré robia náš dom ešte útulnejším a denne mu dodávajú rozkošné teplo, taktiež kúrime v peci na pečenie počas prázdnin a voľných víkendov – zvyčajne, keď máme viac času. Jedlo uvarené v peci na pečenie zbiera chválu od tých, ktorí ho ochutnali. Naši priatelia, ktorí si vychutnali rajnicu so šunkou, chceli byť pozvaní aj počas Vianoc. Zapaľujeme oheň v peci Pielisen Aallokko (Vlny jazera Pielinen) na prízemí počas večerov, keď máme spoločnosť, pre potešenie nás a našich priateľov.

Nemôžete ani tušiť, aká spokojná som s NunnaUuni. Kúrenie a pečenie sú aktivity, ktoré robíme obaja. Naučila som sa nevyhnutné zručnosti ohľadom kúrenia v peci od môjho manžela. Je to ľahké. Kúrenie je úžasné a oheň je prekrásny, keď ho pozorujete. Dva nemecké ovčiaky v našej rodine si tiež užívajú teplo, najmä 9 mesiacov starý “big boy", ktorého obľúbené miesto na ležanie je vedľa pece Vanessa. Verte alebo nie, dlhosrstý pes zvykne ležať opretý chrbtom o pece celú noc.

Viac o voľbe Sari:
Eve, kombinovanej peci na pečenie a sporáku.


V jednotlivých krajinách môžu existovať obmedzenia ohľadom dodania určitých produktov. NunnaUuni Oy si rezervuje práva na vykonanie technických zmien.