Dlhotrvajúce teplo. Vedecky dokázané.

Spoločnosť NunnaUuni neustále vyvíja svoje produkty. Preto bežne spolupracujeme s univerzitami a výskumnými inštitúciami. Experti overili vysokú odolnosť a tepelné vlastnosti mastenca Mammutti a účinky metódy spaľovania Golden Fire na významné zníženie škodlivých emisií.

Detailnejšie informácie o týchto štúdiách môžete nájsť nižšie.

Mastencové teplu vzdorné ohnisko uskladňuje množstvo tepla

Čím viac môžete ohriať materiál, z ktorého je vyrobené ohnisko, tým viac energie dokáže uskladniť. Množstvo tepla (kWh) uskladneného na meter kubický mastenca (m³) za rozličných teplôt. (Zdroj: upravené z VTT-S-05448-06).


Rovnomerné uvoľňovanie teplaOkrem testu CE, teplo-akumulačné pece od NunnaUuni sú testované aj metódou SAA 142/222. Tá meria rovnomernosť a výkon tepla uvoľneného pecou do miestnosti. Nominálny výkon tepla vzorovej pece je 2.3 kW a doba jej rovnomerného uvoľňovania tepla je približne sedem hodín. Nominálny výkon tepla udáva množstvo tepla uvoľneného z teplo-akumulačnéj pece do miestnosti. To vám pomáha vybrať si pec od NunnaUuni, ktorá najviac vyhovuje vašim požiadavkám na vykurovanie.

Spoločnosť NunnaUuni získala najlepšie výsledky v náročných testoch pre teplo-akumulačné pece
* Meranie častíc: Tampere University of Technology, Institute of Materials Science. Ďalšie výpočty: Fraunhofer Institut für Bauphysik.
** red. O2 = 13 % - množstvo kyslíku v dymových plynoch je 13%. Výsledky redukovaných meraní sú porovnateľné.

Najlepšie výsledky pre pece od NunnaUuni boli získané v testoch SAA 142/222 a EN 15250 pre teplo-akumulačné pece, kde sú všetky dymové plyny vytvorené pri vykurovaní merané počas procesu horenia, od momentu vznietenia dreva.

A summary of the material research results concerning Nunnanlahden Uuni Oy's MammuttiStone deposit:

Research report: Material study for the MammuttiStone deposit [pdf, 765 KB]

Teplo-akumulačné pece a kachle majú rozličné označenia CE

Pri porovnávaní výsledkov testov pecí rôznych výrobcov by ste mali brať do úvahy fakt, že kachle a teplo-akumulačné pece majú rozličnú klasifikáciu CE. Je tomu tak, pretože tepelné vlastnosti kachlí a teplo-akumulačných pecí sa navzájom veľmi líšia.

CE EN 13240/Kachle
• Množstvo dreva spáleného počas predhrievacej doby nie je brané do úvahy pri všetkých meraniach emisií a výpočtoch efektivity.
• Test skúma okamžitú tepelnú silu (kW), nie tepelnú efektivitu (kWh). Nominálny tepelný výkon je priemerný tepelný výkon pre túto dobu.

CE EN 15250/Teplo-akumulačné pece
• Emisie sú merané počas celej doby horenia, od momentu, keď sa vznieti drevo.
• Test určuje množstvo použiteľnej tepelnej energie počas jedného kúrenia (kWh): dobu uvoľňovania tepla a okamžitú efektivitu.

Teplo-akumulačná pec od NunnaUuni je trvácna a veľmi dobrá voľba aj pre životné prostredie.

Spoločnosť NunnaUuni vždy predáva produkty testované testom pre kachle ako kachle. Avšak existujú aj produkty testované testom pre kachle, ktoré sa predávajú ako interiérové dekoratívne pece alebo poloakumulačné pece. Pri výbere pece by ste mali byť opatrní!